Ekspozycja – wpływ ISO na zakres dynamiczny

Ekspozycja cz.4

W tym wpisie skupimy się bardziej na uzyskaniu możliwie największego zakresu dynamicznego, niż na samej ekspozycji. Jednak opisywana technika jest ściśle powiązana z umiejętnością uzyskania równoważnych ekspozycji, dlatego postanowiłem zamieścić ją w tym wpisie. Zatem jak okiełznać zakres dynamiczny?

Czytaj dalejEkspozycja – wpływ ISO na zakres dynamiczny

Fotografia dymu – materiały ćwiczeniowe do pobrania

Cześć, najpewniej trafiłeś/aś tu z mojego filmu odnośnie post produkcji fotografii dymu. Bardzo się cieszę, że masz ochotę się edukować i co więcej wybrałeś/aś moje lekcje. Bez zbędnego rozpisywania się – dziękuję! Jak edytować zdjęcia dymu Zobacz również! Zapraszam Cię również do lektury innych moich wpisów, a w szczególności cykl: “Jak nakręcić pierwszy film“, a … Czytaj dalejFotografia dymu – materiały ćwiczeniowe do pobrania

Ekspozycja – dla danego światła jest więcej niż jedna

Ekspozycja cz.3

W poprzednich wpisach dowiedziałeś/aś się czym jest ekspozycja oraz jak zadbać o odpowiednią ilość światła. Jednakże podążając jedynie za tą wiedzą daleko nie zajdziesz. W tym wpisie chciałbym nieco pomniejszyć znaczenie poprawnej ekspozycji na rzecz otworu przysłony i czasu otwarcia migawki, a także ISO.

Czytaj dalejEkspozycja – dla danego światła jest więcej niż jedna